loading

Sık Sorulan Sorular

Bir sorum var ?

Sık Sorulan Sorular

1. Garanti süresi ve kapsamı nedir.?

Ürünlerimiz gerçek anlamda 5 yıl garanti kapsamındadır. Bu kapsam ürünlerimizin üretim hatalarına karşın 5 yıl içerisinde bedelsiz olarak yenisi ile değiştirilmesini içermektedir. 

 

2. Ürünlerinizin pil ömrü ve acil durumlarda nasıl müdahale edileceği hakkında. ?

Ürünlerimiz, 4 adet AA pil ile en az 3 yıl (12.000 operasyon) çalışma özelliğine sahiptir. Bu süre kullanım sıklığı ile doğru orantılıdır. Buna paralel pil ömrü en az 3 yıl ve üzeridir. 

Elektronik kilit sistemlerimizin bir diğer ortak özelliği ise pil bitmeden yaklaşık olarak 3 ay önce erken uyarı sisteminin bulunmasıdır. Bu uyarı yalnızca staff kartlara verilmektedir. Olası pil bitme durumunda hafıza destek ünitesi kullanılarak acil durumlar için ekstra kullanım hakkı sağlamaktadır. 

En kötü senaryo olan pilin tamamen bitmesi koşulunda ise; her kapı kilidi için bedelsiz olarak verilen mekanik anahtar ile kapı kilitlerimiz manuel olarak açılabilmektedir. 

 

3. Olası yazılım ve bilgisayar sisteminden kaynaklı sorunlarda nasıl bir çözüm yolu izleniyor.? Kullanılan yazılımların bir süresi varmıdır.?

Birlikte çalışma şansı bulduğumuz işletmelerde, bilgisayar sisteminden kaynaklı ya da olası bir virüs saldırısına maruz kalındığında ücretsiz olarak uzak erişim desteğimiz bulunmaktadır. Olası tüm hataları uzak erişim desteğimiz sayesinde en hızlı şekilde gidermekteyiz. 

Bu ve benzeri büyük sorunlarda (kart yapılamaması durumunda) sistem eski haline dönene kadar kullanılmak üzere acil durum kart seti miz bulunmaktadır. Bu kart seti her işletmeye bedelsiz olarak teslim edilir. Her oda için süre sınırı olmayan bir kart barındıran bu set, geçici olarak kullanılmaktadır. Bu durumda bile işletmenin yaşanılan sorundan etkilenmemesini sağlamaktayız. 

Kullanmış olduğumuz yazılımlarımız bedelsiz olarak tarafımızdan kurulmakta olup herhangi bir süre sınırı bulunmamaktadır

4. Ürünlerinizin yangın dayanım sertifikası ya da benzeri setifikaları varmıdır.?

Evet tüm ürünlerimizin TS EN 1634-1 yangın dayanım sertifikası bulunmaktadır. 30 dakika, 47 dakika, 62 dakika ve 90 dakika olmak üzere 4 farklı yangın dayanım sertifikasına sahibiz. 

Bunun yanı sıra CE, UL, FCC, ISO 9001:2008 SGS, UKAS Quality Management 005 gibi uluslararası sertifikalarımız bulunmaktadır. 

 

5. Mevcut topuzlu kilit ya da diğer tip anahtarlı kilit sisteminin elektronik kilit sistemine dönüşümünü sağlıyor musunuz.?

Evet, kendi bünyemizde bulunan profesyonel teknik ekibimiz ile mevcut kapı kilitlerinizin elektronik klit sistemine dönünüşümünü ücretsiz olarak sağlıyoruz. Bu işleme kapılar üzerinde ki marangozluk hizmeti ve ürünlerin montajı da dahildir. Ortalama olarak 2 kişilik bir ekip ile günde 60 - 80 kapı renevasyonu yapılabilmektedir. 

 

6. Kapı kartlarınızın özellikleri nelerdir.?

Manyetik, Smart , Proximity, Mifare olmak üzere 4 farklı tip elektronik kilit sistemimiz bulunmaktadır. Buna paralel her sistemin farklı özellikleri bulunmaktadır Örneğin Smart (IC) kartlarımızın chip leri Siemens den temin edilmekte ve en kaliteli chipler kullanılmaktadır. 

Mİfare kartlarımız ise Philips den temin edilmekte olup minimum kullanım ömrü 15.000 operasyon dur. Bu kartlarımız su, toz, nem, manyetik alan gibi dış etkenlerden etkilenmemektedir. 

 

7. Teknik destek hizmetinizin sınırları nedir.? Stoklarınızda yeterli ürün bulunmakta mıdır. ?

Teknik servis hizmetimize verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak 7/24 teknik destek hizmeti vermekte ve acil durumlar için nöbetçi personel bulundurmaktayız. 

Ürün yelpazemiz içerisinde bulunan tüm ürünlerimizin yedek parça ve sarf malzemeleri stoklarımızda bulunmaktadır. Aynı gün içerisinde kargo ile adresinize gönderilmektedir. 

8. Ürünler kendi üretiminiz midir.? Üretim yeri hakkında bilgi verirmisiniz.

MY Electronic olarak kendi imalatimız olan ürünlerin yanısıra distribitörü konumunda olduğumuz ürünlerimiz de bulunmaktadır. Örneğin İtalyan üretimi Cisa elektronik kilit sistemleri, Amerikan patentli Uzak doğu üretimi Adel Elektronik kilit sistemleri, Amerikan üretimi Allegion güvenlik sistemleri bunlardan sadece bir kısmıdır.  

 

Sık Sorulan Sorularımızda sorduğunuz soruların cevabını bulamazsanız, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@myelectronic.com.tr